O autorze
Atelier Amaro to miejsce, gdzie Natura spotyka się z Nauką… W marcu 2012roku atelier Amaro jako jedyna w historii Polski restauracja otrzymała prestiżowe wyróżnienie Wschodzącej Gwiazdki w czerwonym przewodniku Michelin. W tym roku jedynie 3 restauracje na świecie otrzymały podobne wyróżnienie. Atelier Amaro jako jedyna restauracja w Warszawie posiada rekomendację Slow Food Polska.

Wojciech Modest Amaro to najbardziej uznany na świecie polski kucharz. Przez wiele lat pracował i praktykował u boku znakomitych szefów kuchni, takich jak Ferran Adria (Elbulli) czy Rene Redzepi (Noma).

Laureat wielu międzynarodowych nagród. W 2008 roku Międzynarodowa Akademia Gastronomiczna przyznała mu prestiżową nagrodę Chef de l’Avenir za wybitny talent, a prezydent Akademii napisał:

„…dla Wojtka – przyszłego Ferrana Adrii kuchni polskiej – z wyrazami podziwu Rafael Anson”.

Autor bestsellerowej książki „Kuchnia polska XXI wieku”, za którą otrzymał Grand Prix Litterature de la Gastronomique w Paryżu. Książki, która zmieniła oblicze współczesnej kuchni polskiej oraz ukazała możliwości kreatywnego gotowania w odniesieniu do klasycznych i tradycyjnych potraw.

Rusza Top Chef!

Trzeba przyznać, że zanim ukaże się pierwszy odcinek program wywołał całą masę emocji: począwszy od "troski" o atelier, które będzie bez swojego wodza ( gdyż wybrał medialny lans), poprzez oskarżenia o kopiowanie pomysłów innej stacji ( jakby zakup legalnej licencji za grube miliony i formula gotowania przez profesjonalistów, miała cokolwiek wspólnego z kopiowaniem) , aż po typowanie zwycięzców, których wizerunki przemsknęły przez materiały promocyjne.

Podtrzymuje swoje słowa o tym, ze obraz , który się wyłoni pokaże obecne oblicze polskiej gastronomii, która co najważniejsze chce się rozwijać i ma ambicje równania do najlepszych wzorców. Osobiście wierze w sukces programu i jego rzetelność i wiarygodność, ale o tym każdy będzie miał szansę się przekonać.

Nie chce komentować słów pani Magdy o rzekomym łatwym dotarciu i zrozumieniu tematu dla rzeszy ludzi , nawet pasjonatów, bo dla mnie to czyste wołanie o oglądalność programu i strach przed konkurencyjnym formatem. Nie sądzę bynajmniej, żebyśmy musieli tłumaczyć różnice pomiędzy jednym i drugim, bo równie dobrze po co oglądać Top Gear i Jeremiego , który rozbija się Porszakami :-) gdy większość porusza się innymi autami.

W każdym razie intencje są jasne i klarowne, pokazać, podpowiedzieć, zainspirować, edukować i propagować gotowanie jako sztukę dostępną dla wielu, ale wymagającą poświecenia, zaangażowania, pasji i ciężkiej pracy, bez której w dzisiejszym świecie trudno marzyc o sukcesach na makro i mikro skale w każdej dziedzinie.
....pozostaje oglądać albo spakować noże ... :-)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...